Organisasjonene må bygge kunnskap om effektiv innsamling, og de må se kommunikasjon, organisasjon og teknologi i en helhet. På CRM–skolen kan man lære om hvordan man gjør nettopp dette.
Det er mange forkortelser å lære seg blant teknologiske nyvinninger i innsamlingsbransjen. Men mange av dem er viktige å kunne noe om. På medlemsmøte i slutten av januar kan du lære mer om hva CPA og GAS betyr.
Maria Ros Jernberg har en CV de fleste i fundraisingbransjen bare kan misunne. Nå er hun nyansatt i FRII, Norges Innsamlingsråds søsterorganisasjon i Sverige, og gleder seg til å samarbeide med sine nordiske kolleger.
NRKs TV–aksjon er et høydepunkt i innsamlingsåret. På medlemsmøte i februar stiller NRK sammen med fjorårets og årets arrangørorganisasjoner for å svare på spørsmål om aksjonen og søknadsprosessen.